Kalendář Eurocentra

Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30

Mapa Eurocenter


eurolisty

Novinky z Euroskopu

Kalendář akcí

Název akce "Road show" Alexandra Vondry
Datum 05.09.2008 15:00 - 17:30
Typ akce Ostatní
Místo akce Zlínský kraj / Zlín / Park Komenského, Zlín / Úřad vlády ČR, Zlínský kraj
Popis akce
V pátek 5. 9. 2008 přijel do Zlína místopředseda vlády pro evropské záležitosti Alexandr Vondra. Vicepremiér v rámci "EU roadshow" propaguje u veřejnosti české předsednictví v Radě Evropské unie. Komunikační kampaň odstartovla minulý týden představením spotu "Tváře českého předsednictví", který měl ve Zlíně mezi návštěvníky úspěch.

 

Akci uspořádal Úřad vlády ČR a Zlínský kraj. Spolu s Alexandrem Vondrou přijel do Zlína také ministr práce a sociálních věcí Petr Nečas, který se zúčastnil i oficiálního programu v Luhačovicích. Ve měste se v lednu 2009 sejdou na neformálním zasedání ministři práce a sociálních věcí členských států Evropské unie.

Alexandr Vondra se ve Zlíně sešel s hejtmanem Zlínského kraje Liborem Lukášem a primátorkou města Irenou Ondrovou. Regionální politici vidí předsednictví jako velkou příležitost pro to, aby se Zlínský kraj zapsal na mapu Evropy. Podle Alexandra Vondry je Zlín na akce spojené s předsednictvím připraven.

Od tří hodin odpoledne probíhal v parku Komenského ve Zlíně kulturně-společenský program. Jeho součástí byl koncert české zpěvačky Ivy Frühlingové a polské kapely Stonehenge. Zároveň byl pro návštěvníky připraven doprovodný program v podobě "Malování obří mapy EU".

Do Zlína přijel s Alexandrem Vondrou i tým, který se na Úřadu vlády stará o přípravu předsednictví. Ve třech informačních stáncích byly pro občany k dispozici informační materiály o předsednictví a Evropské unii obecně. Kromě týmu Úřadu vlády se v nich prezentoval také Zlínský kraj a regionální Eurocentrum, které poskytuje informace o EU i po skončení akce. "Občané se u našeho informačního stánku nejvíce zajímali o předsednictví EU, cestování po Evropě, evropské fondy a jednotnou měnu euro. Zároveň jsme zaznamenali velmi pozitivní ohlasy na spot "Tváře českého předsednictví". Kromě informačních materiálů jsme pro zájemce připravili soutěžní kvíz. Všichni, kdo ho vyplnili, měli šanci vyhrát jednu z knih, jež byly podpořeny v rámci projektu Evropská knihovna," uvedla Angelika Gergelová, vedoucí Eurocentra Zlín.

Ministr práce a sociálních věcí Petr Nečas, vicepremiér Alexandr Vondra, hejtman Zlínského kraje Libor Lukáš

Výsledky soutěže o knihy z Euroknihovny:

Všichni, kdo vyplnili soutěžní kvíz u stánku Eurocentra Zlín, byli zařazeni do soutěže o jednu ze zajmavých knih, jejichž vydání podpořil odbor informování o evropských záležitostech Úřadu vlády ČR.

Na ceny se mohou těšit tito výherci:

1. Radim Šustek - Na rozhraní věků

2. Marta Čeleďová - Na rozhraní věků

3. Martin Březík - Ílias a Odysseia

Všem výhercům blahopřejeme!

Knihy si můžete vyzvednou v Eurocentru Zlín každý všední den od 8:30 do 17:00 hodin.

VLADA MMR Euroskop.cz NK EPO Evropa Jsi Ty