Kalendář Eurocentra

Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30

Mapa Eurocenter


eurolisty

Novinky z Euroskopu

Kalendář akcí

Název akce Evropský den jazyků
Datum 18.09.2008 09:00 - 18:00
Typ akce Ostatní
Místo akce Zlínský kraj / Zlín / náměstí Míru / Eurocentrum Zlín, Zlínský kraj
Popis akceEvropský den jazyků ve Zlíně se vydařil!

Evropský den jazyků se vydařil


18. 9. 2008, náměstí Míru Zlín, 9:00 - 18:00

 

Evropský den jazyků - logo

 

Ve čtvrtek 18. 9. 2008 proběhla ve Zlíně akce Evropský den jazyků, kterou připravilo Eurocentrum Zlín spolu se Zlínským krajem. Evropský dne jazyků se slaví napříč celou Evropou, cílem zlínské akce bylo především upozornit na jazykovou rozmanitost Evropy a podpořit jazykové vzdělávání ve Zlínském kraji. Chtěli jsme u dětí, studentů i dospělých podnítit zájem o cizí jazyky a poznávání jiných kultur. 

Akce se zúčastnlo více než 3000 lidí, pro všechny byl připraven pestrý program plný her, soutěží, prezentací a zábavných pódiových vystoupení. Děti zaujalo zejména divadelní představení Pejsek a kočička, které se hrálo v češtině i v angličtině, velký úspěch měla taneční a hudební vystoupení, zájemci si otestovali své znalosti o Evropské unii, členských zemích, apod. V prostoru celého náměstí se dětem i dospělým věnovali rodilí mluvčí, kteří pro ně připravili jazykové soutěže, ukázky různých kultur, nebo s nimi konverzovali v jazykové kavárně Babylon.

Pilířem celého programu byla burza jazykových škol a institucí, na níž mohli návštěvníci získat konkrétní informace o možnostech studia cizích jazyků, výměnných pobytech a evropských vzdělávacích programech.

U stánku Eurocentra Zlín, v tzv. Evropském pointu, měli zájemci k dispozici informační materiály o Evropské unii a soutěžili s "mapou EU". Jazyková rozmanitost je jedním z pilířů Evropské unie a všichni si stále častěji uvědomujeme, že se dnes bez znalosti cizích jazyků neobejdeme. Jako občané Evropské unie můžeme cestovat, studovat či pracovat v zahraničí, zapojovat se do mezinárodních projektů, apod. To by však nebylo možné, pokud bychom se neuměli v zahraničí domluvit," uvedla Angelika Gergelová, vedoucí Eurocentra Zlín. 

V evropském stanu se prezentovaly také školy, které dlouhodobě spolupracují se zahraničními partnery v rámci evropského vzdělávacího programu Comenius. Studenti i učitelé tak mohli předat praktické informace ostatním školám, které o podobnou spolupráci mají zájem, nebo si mohli navzájem vyměňovat zkušenosti.

"Akce spnila svůj účel a jasně ukázala, že děti i dospělí mají o studium cizích jazyků zájem. Chtějí se dále vzdělávat. Anketa, kterou jsme připravili k této příležitosti, ukázala, že lidé považují znalost cizích jazyků za velmi důležitou, a drtivá většina dotázaných by uvítala více příležitostí pro konverzace s rodilými mluvčími," uvedl Ondřej Benešík, zastupitel Zlínského kraje a člen Výboru regionů EU.  

Veškeré informace k akci najdete na webové stránce www.edj.cz. Věříme, že vás letošní ročník Evropského dne jazyků zaujal, že jste se dobře bavili a zároveň získali spoutu zajímavých informací a chuť do studia cizích jazyků.

Určitě patří velký dík všem partnerům a sponzorům, kteří se na přípravě akce podíleli, poskytli finanční podporu, ceny do soutěží a zároveň o akci předem informovali. Věříme, že se nám oslavu Evropského dne jazyků podaří zopakovat i příští rok.

Evropský den jazyků - Evropský point, soutěž  Evropský den jazyků -

Evropský den jazyků Evropský den jazyků

Evropský den jazyků - francouzský point Evropský den jazyků - malování obří mapy EU

Evropský den jazyků - evropský point Evropský den jazyků - vystoupení Charles B

 

 

VLADA MMR Euroskop.cz NK EPO Evropa Jsi Ty