Kalendář Eurocentra

Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30

Mapa Eurocenter


eurolisty

Novinky z Euroskopu

Kalendář akcí

Název akce Evropský den jazyků 2011
Datum 27.09.2011 09:00 - 12:00
Typ akce Ostatní
Místo akce Zlínský kraj / Zlín / Zlín / Eurocentrum Zlín, Gymnázium TGM
Popis akce
Eurocentrum Zlín ve spolupráci s Gymnáziem a Jazykovou školou s právem státní jazykové zkoušky  ve Zlíně pro Vás připravují další ročník Evropského dne jazyků!

               EDJ_2011               

Tradičním cílem Evropského dne jazyků je upozornit na jazykovou a kulturní rozmanitost Evropy a podpořit tak jazykové a vzdělávání dětí a dospělých.

Tento cíl organizátoři naplní   i letos, návštěvníci se však mohou těšit na spoustu zajímavých podnětů a novinek. ,,Mezi největší lákadla  patří bezesporu zahraniční delegace zástupců Nova Scotia Canada a Long Bay College, kteří vystoupí v rámci přednášky „Střední školy v zahraničí s Alfa Agency Brno. Pro návštěvníky Evropského dne jazyků to znamená, že se budou moci dozvědět o možnostech studia v zahraničí pro středoškoláky přímo od zástupců kanadské střední školy.‘‘ říká jedna z organizátorek paní Jiřina Juřičková.

Anglický jazyk zastupují například i workshopy Oxford University Press pro střední i základní školy (Slovník, se kterým si budete rozumět nebo Oxford Graded Readers), Univerzita Tomáše Bati, Fakulta humanitních studií představí Nová slova v angličtině a pro pokročilé studenty si pan Mario Taravella připravil cyklus písní Songs of Brodway. Připomeňme již tradiční ukázky výuky jazyka pomocí metody Helen Doron pro nejmenší angličtináře nebo  novinku s názvem Callanova metoda, kterou ocení především středoškoláci a jejich učitelé.

 

Milovníci francouzského a španělského jazyka se mohou těšit na výtvarné i dramatické aktivity s loutkami, pro větší je připravena výstava Francouzské ambasády ve francouzštině.

,,Novinkou je letos i projekt Jazykové kavárny, která nabídne nejen možnost konverzace v německém, ruském a španělském jazyce s rodilým mluvčím, ale také  v jazyce maďarském. Kdo bude mít zájem proniknout do tajů maďarského jazyka a poznat blíže tento zajímavý národ a jeho kulturu, bude mít možnost naučit se jednoduchou konverzaci díky Maďarskému občanskému sdružení Brno. A kdo ví, třeba se budeme všichni při odchodu zdravit Viszontlátásra!‘‘ dodává další z organizátorek paní Lívia Pekajová.

 

Pro malé i velké návštěvníky je již tradičně ve druhé etáži připraven bohatý kulturní program se spoustou her a soutěží s jazykovou a evropskou tematikou. O tom, že podpora jazykové rozmanitosti je důležitá svědčí i to, že nad touto akcí převzal záštitu pan Mgr. Josef Slovák, radní Zlínského kraje pro školství, mládež a sport.

 

Evropský den jazyků se uskuteční 27. září 2011 v budově Gymnázia a Jazykové školy  ve Zlíně od 9 do 13 hodin.

  

Srdečně Vás zveme!

 

Za organizátory

Eurocentrum Zlín a Gymnázium a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky Zlín


Program ke stažení naleznete zde

Registrace na akci

Jméno*
Příjmení*
E-mail*
Organizace*
Souhlasím se zpracováním. osobních údajů Úřadem vlády ČR v souladu s nařízením Nařízením (EU) 2016/679 o ochraně osobních údajů za účelem posílání. newsletterů a dalších informačních sdělení portálu Euroskop.cz. Tento souhlas může být kdykoli odvolán. *
VLADA MMR Euroskop.cz NK EPO Evropa Jsi Ty