Kalendář Eurocentra

Po Út St Čt So Ne
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Mapa Eurocenter


eurolisty

Novinky z Euroskopu

Týká se to také tebe - tentokrát ve spolupráci s EC Zlín

„Týká se to také tebe“ je tematický mezinárodní festival filmů a videoprogramů, jehož součástí je doprovodný odborný a kulturně společenský program - promítání, přednášky, semináře, konference, výstavy, umělecké pořady.

Cílem festivalu je upozorňovat veřejnost na filmová a televizní díla, která se zásadně vyjadřují k ekologickým stránkám lidské existence v dnešním světě. Ekologický festival TSTTT vznikl v Uherském Hradišti před pětatřiceti lety, kdy komunistická cenzura omezovala svobodu filmové tvorby. Zvláště některé otázky ekologie byly v té době pro umělce a publicisty tabu. Potřeba pravdy přivedla kroužek zdejších nadšenců k rozhodnutí pořádat alespoň přehlídky filmů amatérských, protože ty byly přece jen méně kontrolovány státní mocí. K zakladatelům festivalu patřil také významný český ochránce přírody, novinář a publicista Josef Velek

Filmová přehlídka se postupně otevřela profesionálním tvůrcům a stala se internacionální. Z úcty ke své tradici si však festival zachoval také soutěžní kategorii amatérského filmu.  Festival TSTTT je přehlídkou angažované filmové a televizní ekologické tvorby, aby tak stále zůstával místem setkání autorů, kteří svou práci podřizují pouze nárokům vysokých hodnot, svému svědomí, rozumu a citu pro krásu.

 

Ve dnech 21. – 27. listopadu se v Uherském Hradišti a Uherském Brodě uskuteční 36. ročník tradičního mezinárodního festivalu filmů a setkání ochránců přírody „Týká se to také tebe“. Jedním z vyhlašovatelů festivalu je Zlínský kraj. Součástí festivalu je promítání filmů, odborné doprovodné programy, výtvarná a literární soutěž pro děti Zlínského a Trenčianského kraje, výstavy fotografií a další aktivity. Všechny programy TSTTT jsou veřejnosti přístupné zdarma.

Výstavy:
21. - 27.11. Reduta 1. poschodí
Trvale udržitelný rozvoj, proč?
Dva cykly fotografií: Biodiverzita a Les
Ve spolupráci s Francouzským velvyslanectvím a Eurocentrem Zlín

http://www.tsttt.cz/

VLADA MMR Euroskop.cz NK EPO Evropa Jsi Ty