Kalendář Eurocentra

Po Út St Čt So Ne
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Mapa Eurocenter


eurolisty

Novinky z Euroskopu

Akce Eurocentra

Kalendář akcí

Název akce Krajské kolo soutěže EuropaSecura v Jihlavě
Datum 10.05.2011 09:00 - 12:00
Typ akce Ostatní
Místo akce Kraj Vysočina / Jihlava / Městská knihovna Jihlava (Hluboká 1, 586 01 Jihlava)
Popis akceEUROPASECURA je celostátní soutěž pro studenty středních škol o bezpečnosti, Evropské unii a Severoatlantické alianci a jejich rolích v sytému světové bezpečnosti. V součastnosti probíhá již její 4. ročník.

Základní informace

EUROPASECURA je celostátní soutěž pro studenty středních škol o bezpečnosti, Evropské unii a Severoatlantické alianci a jejich rolích v sytému světové bezpečnosti. Čtvrtý ročník této soutěže probíhá od ledna do června 2011 a účastnit se jí mohou všichni studenti středních škol v ČR, kteří vytvoří tříčlenné týmy a mají chu naučit se a zažít mnoho nového.

Hlavní cena

Studenti, kteří uspějí ve všech kolech soutěže - budou mít příležitost účastnit se poznávacího zájezdu do Bruselu, sídla NATO a Evropské unie. Cenou pro celkové vítěze soutěže bude navíc jízda tankem či bojovým vozidlem pěchoty s možnosti řídit ho v uzavřeném prostoru - více informací naleznete zde.

Struktura soutěže

Soutěž probíhá ve třech kolech:
první kolo - základní vědomostní smart test, ...
krajské kolo - bezpečnostní analýza, obhajoba, ...
celostátní kolo - survival, ...

Krajské kolo

Krajské kolo se skládá z části písemné a ústní. Písemné kolo je zaměřeno na vypracování specifické bezpečnostní analýzy. Studenti mají za úkol stát se experty na zahraniční a bezpečnostní politiku a připravit analýzu pro vládu konkrétní země, pro Evropskou unii či NATO. Úkolem soutěžících družstev je detailně nastudovat historické pozadí řešeného konfliktu či konfliktní situace, zjistit co možná nejvíce podrobností o současné situaci a roli jednotlivých hráčů (států, organizací) a navrhnout určitý způsob řešení, který by byl pro konkrétní vládu či organizaci výhodný. Důraz by měl být kladen na dosažení stability a míru v konkrétní oblasti.

Více informací o soutěži EuropaSecura naleznete na www.europasecura.cz

 

VLADA MMR Euroskop.cz NK EPO Evropa Jsi Ty