Kalendář Eurocentra

Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30

Mapa Eurocenter


eurolisty

Novinky z Euroskopu

Místopředseda Evropské komise navštíví Ostravu

ZEK, 15.07.2021

Frans Timmermans, výkonný místopředseda Evropské komise odpovědný za Zelenou dohodu pro Evropu, přijede na dvoudenní návštěvu České republiky.

V Praze bude Frans Timmermans jednat s předsedou vlády České republiky Andrejem Babišem. Setká se také s hejtmany Ústeckého a Karlovarského kraje, aby se seznámil se strategiemi zelené transformace těchto krajů, která bude financovaná mj. Fondem pro spravedlivou transformaci. Dále se sejde s primátorem Zdeňkem Hřibem, který mu představí pražský klimatický plán. Odpoledne bude jednat se zástupci obou komor Parlamentu České republiky, kteří se zabývají hospodářstvím, životním prostředím a evropskými záležitostmi. Následně se setká se zástupci malých zemědělských podniků, energetických firem a nevládních organizací, jež se zabývají životním prostředím či energetikou.

Během cesty vlakem do Ostravy proběhne pracovní jednání s Karlem Havlíčkem, místopředsedou vlády ČR, ministrem průmyslu a obchodu a ministrem dopravy, a rovněž s Richardem Brabcem, ministrem pro životní prostředí. V sobotu 17. července 2021 se v Ostravě zúčastní kulatého stolu k moderované debatě se zmíněnými ministry, hejtmany Karlovarského, Ústeckého a Moravskoslezského kraje, jakož i se zástupci podniků, odborů i regionálních inovačních center. Navštíví také IT4Innovations, výzkumné středisko Vysoké školy báňské–Technické univerzity Ostrava, kde je umístěn tzv. superpočítač, financovaný zhruba 500 miliony Kč fondů EU, a prohlédne si bývalou těžební oblast Dolní Vítkovice. 

Zdroj: Zastoupení EK v ČR

VLADA MMR Euroskop.cz NK EPO Evropa Jsi Ty